15:54 Характеристики пряжі для в'язання : бавовна | ||
Завдяки надзвичайно багатій колірній гаммі і різноманітній якості волокна (блискучі, матові, строкаті) бавовняна пряжа використовується для в'язання практично будь-якими візерунками і, безсумнівно, займає одне з провідних місць у сучасній моді. За якістю бавовняні волокна бувають - звичайна бавовняна нитка, блискуча бавовняна нитка, меланжева бавовняна нитка, шовковиста бавовняна нитка. Щільність пряжі з бавовни обумовлена особливостями ниток - безліч їх розташовано по спіралі одна над одною, і при прядінні вони вкручуються одна в одну на зразок шарнірів.
Бавовну вирощують у багатьох країнах з теплим кліматом. Але найбільш цінними вважаються довговолокнисту єгипетську бавовну, приморську і перуанську - "піма". Вони відрізняються особливою м'якістю, міцністю і шовковистим блиском. Але зовнішній вигляд пряжі залежить не тільки від сорту та якості сировини. Велику роль тут відіграє і спосіб її обробки. Залежно від технології виготовлення ниток бавовняна пряжа може бути матовою (Кабле) або блискучою (мерсеризованої бавовна). Крім того, вона може відрізнятися по товщині, виду скручування і способу прядіння. Мерсеризована бавовна проходить спеціальну обробку. Її витримують в теплому розчині лугу (зазвичай при 15-18°С), після чого нитки розтягують. В результаті виходить більш міцна, блискуча пряжа, яка менше схильна до усадки і вигоряння. Кабле (з матовою поверхнею нитки) набагато м'якша мерсеризованої бавовни, але має таку ж стійкістю до зношування. Натуральна бавовна забарвлюється тільки в бляклі тони (такі її властивості). Мерсеризована бавовна добре фарбується в яскраві, соковиті тони ,під час прання не линяє і практично не вигорає. Бавовняна нитка може бути тонкою, сильно скрученою; середньої товщини або об'ємною. А за кольором вона буває однотонною, меланжевою, секційно-забарвленою, сплетеної з двох і більше ниток різних відтінків. За формою нитка може нагадувати шнурок або стрічку. Кожна нитка складається з великої кількості найтонших ниточок, які скручуються по спіралі. Між волокнами залишається велика кількість повітря, тому бавовняна пряжа "дихає" (легко пропускає повітря) і краще, ніж льон зберігає тепло. У вологому стані бавовняні волокна стають міцнішими, і не страждають від впливу лугів - різних миючих засобів. Але прати речі краще все-таки руками. Перед пранням їх ненадовго замочують. А віджимаючи, намагаються не викручувати і не розтягувати. Якщо ви збираєтеся в'язати одяг для дітей або літній одяг для себе, якщо у вас дуже чутлива шкіра або алергія на синтетичні волокна, вам обов'язково потрібно купити пряжу з 100% бавовни. Адже незалежно від способу обробки бавовна завжди залишається одним з найбільш екологічних і гіпоалергенних матеріалів. Речі, виготовленні з бавовни, зручні, м'які, приємні для тіла.
Вимоги по догляду. Бавовняний трикотаж можна прати при температурі 60 градусів, використовуючи щадні засоби для прання. Ажурний або дуже тонкий бавовняний трикотаж періть вручну або, використовуючи програму дбайливого прання, в пральній машині миючими засобами для бавовни. При ручному пранні можна використовувати м'який шампунь і кондиціонер для білизни. Сильно фарбовані речі краще прати окремо або вручну, щоб не пошкодити інший одяг. Прасувати трикотажні вироби слід помірно нагрітою праскою, краще через марлю або з виворітного боку, щоб не утворилися блискучі смуги на припуски швів. | ||
|
Всього коментарів: 0 | |